Usługi pilotażowe

Jako piloci wycieczek od wielu lat współpracujemy z licznymi biurami podróży. Ten wieloletni okres współpracy nawiązał wiele pozytywnych relacji z grupami turystów oraz organizatorami ich wyjazdów.

Nasza oferta nie ogranicza się wyłącznie do organizacji imprez turystycznych, ale również do świadczenia usług pilotażowych dla zaprzyjaźnionych biur podróży.

Zachęcamy do nawiązania współpracy z naszymi profesjonalnymi pilotami wycieczek, którzy z miłości do podróży pojadą w każdy zakątek Europy i nie tylko.

Nasi piloci


Każdy rzetelny pilot powinien charakteryzować się cechami, bez których nie powinien wybierać się w żadną podróż. Musi być otwarty na kontakt z nowo poznanymi ludźmi oraz na ich potrzeby. Odpowiedzialność lidera skutkuje poczuciem bezpieczeństwa oraz zaufaniem grupy. Bardzo ważna jest wiedza pilota z zakresu religii, historii, obyczajów, architektury oraz kulinariów odwiedzanych regionów.

Nierozłączne są cechy z zakresu psychologii czyli zapobieganie konfliktom, integracja zespołu oraz wyczuwanie potrzeb danej grupy.

W głównej mierze dzięki wyżej wymienionym cechom podróżowanie staje się przyjemnością.


Sławomir Łatka

Sławomir Łatka

Podróżowanie zawsze było dla mnie czymś równie naturalnym jak jedzenie czy spanie. Zaczęło się od miłości do gór.

Już w dzieciństwie tatrzańskie szlaki, zarówno te polskie jak i słowackie, nie miały dla mnie żadnych tajemnic. Już wtedy wiedziałem, że nie tylko lubię podróżować ale zarażać tym innych.

Lubiłem zabierać przyjaciół na szlaki, pokazywać im wyjątkowe miejsca, dbać o to żeby doskonale się bawili i bezpiecznie wrócili do domu. Po górach przyszła kolej na słoneczne i pełne życia południe Europy.

Zauroczyła mnie przyroda i klimat Bałkanów, piękna architektura i niepowtarzalna kuchnia Italii.

Wciąż rosnący apetyt na nowe miejsca wkrótce zaprowadził mnie do monumentalnych stolic Europy
a także do naszych wschodnich sąsiadów.

Zawsze wiedziałem, że turystyka to moja droga, dlatego nie miałem wątpliwości wybierając kierunek studiów -Turystyka i Rekreacja na Krakowskim AWF. Dzięki moim podróżniczym doświadczeniom już na studiach mogłem rozpocząć pracę jako pilot i przewodnik.

Oprowadzaniem grup zajmuję się nieprzerwanie od 8 lat. To moje hobby i sposób na życie, któremu się poświęcam i które sprawia mi ogromną radość.

Lubię oprowadzać grupy po słynnych miejscach, perłach architektury czy pomnikach przyrody.

Wciąż pamiętam te niepowtarzalne emocje i wrażenia, które przeżywałem widząc te miejsca po raz pierwszy. Dlatego cieszy mnie towarzyszenie grupom w tych chwilach zaskoczenia, zachwytu czy wzruszenia.

Do każdej grupy podchodzę bardzo indywidualnie i z wielkim zaangażowaniem. Doskonale rozumiem, że ludzie mają bardzo różne potrzeby i oczekiwania związane z podróżowaniem. Szczególną satysfakcję przynoszą mi momenty, w których wiem, że pomogłem innym odnaleźć w danym miejscu dokładnie to czego szukali. Lubię kiedy grupy stawiają przede mną wyzwania i oczekują mniej znanych miejsc, takich, których nie znajdą w każdym przewodniku. Wyszukiwanie takich nieznanych i niedocenionych perełek to mój konik.

W pracy pilota pomaga mi wykształcony w górach instynkt i orientacja w terenie.
Szybko zapamiętuję topografię miast i z łatwością wytyczam najkrótsze a przy tym widokowe szlaki dla moich grup. Współpracownicy mówią o mnie, że dużo gadam i nieustannie doprowadzam grupy do śmiechu. Ja wolę stwierdzenie, że humor i energia nigdy mnie nie opuszczają.

Prywatnie lubię wszelkie formy ruchu i aktywnego wypoczynku, kosztowanie najlepszych lokalnych specjałów kulinarnych i win, zwłaszcza białych. Moją pasją nadal są góry.

Paulina Łatka

Paulina Łatka

Pilotowaniem wycieczek zajmuję się od 10 lat.

To nie tylko praca, czy sposób na życie, ale również hobby.

W moim przypadku pilotaż nie tylko inspiruje, ale też – uzależnia!

Podróżując nawet w wolnych chwilach, zaspokajam swoją ciekawość, chęć odwiedzenia kolejnych miejsc, poznania nowych kultur i zwyczajów, czasem przeżycia czegoś ekscytującego lub ekstremalnego.

Nie lubię stać w miejscu, a poznawanie nowych kierunków daje mi szansę na pilotowanie w coraz to nowe strony.

Michał Lewandowski

Michał Lewandowski

Czarny i biały, nigdy szary i bury. Uwielbiam wyraziste doznania, dlatego też staram się dotrzeć zawsze do sedna sprawy; nie ma znaczenia czy jest to skład potrawy, konstrukcja architektoniczna, proces historyczny, czy smak piwa.

Z wykształcenia jestem wschodoznawcą, ponadto z zamiłowania także archeologiem.

Od kilku lat profesjonalnie zajmuję się pilotażem imprez turystycznych. Doświadczenie zdobyte w 38 krajach świata wciąż napędza mnie do odkrywania nowych wrażeń.

Często jednak sentymentalnie wracam do fascynujących miejsc: w Polsce na Dolny Śląsk, krainy legend, zamków i tajemnic, natomiast poza granicami: do Mongolii, miejsca w którym czas i przestrzeń tworzą swoje własne, odrębne prawa.

Kierunki, które obsługuję:

  • Europa Środkowa,
  • Europa Zachodnia,
  • kraje postsowieckie,
  • Indie,
  • Skandynawia.

Waldemar Kugler

Waldemar Kugler

Najpierw zainteresowałem się Węgrami. Pokochałem ten kraj, język, kulturę i kuchnię. Dopiero później

przyszło zainteresowanie turystyką, która w tym kraju jest jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki.
I tak zostało.

Od niemal dziesięciu lat jeżdżę jako pilot po całej Europie, najwięcej jednak czasu spędzając u naszych Bratanków.

Budapeszt jest moim drugim domem i liczę, że klienci Like-travel będą mogli nie raz przekonać się
o wyjątkowości tego miejsca!

Poza pilotażem i przewodnictwem zajmuję się też tłumaczeniami i pisaniem artykułów popularyzujących Węgry.

Do tej pory odwiedziłem Węgry, Rumunię, Słowację, Czechy, Austrię, Ukrainę, Niemcy, Serbię, Chorwację, Włochy, Hiszpanię, Francję, Portugalię, Grecję i Tunezję.

Copyright 2017 Biuro Like Travel